Historie

Zde si můžete projít kompletní historii čistícího systému Rainbow

1929

Původní nápad vysavače bez separačního vaku se zrodil ve dvacátých letech dvacátého století. John W. Newcombe vynalezl „separátor“ – zařízení sloužící k vydělování prachu a částic ze vzduchu. Leslie H. Green uviděl v tomto vynálezu jeho opravdový potenciál, spojil se s Newcombem a spolu pak vynalezli „Newcombe Bagless“, tedy Newcombův vysavač bez vaku. V roce 1929 ustavil Green novou společnost a nazval ji Rexair, což je kombinace latinského slova s anglickým a celý výraz znamená „král vzduchu“. Zatímco celá země procházela těžkou hospodářskou krizí, společnost Rexair začala vyrábět, dolaďovat a prodávat čisticí zařízení Rexair.

1936

V roce 1936 začal pro společnost pracovat T. Russ Hill. Inspirován pouličními čističi v Kentucky, Hill přišel na nápad zahrnout do konstrukce zařízení Rexair také vodu, která měla lapat prach a nečistoty. Tato inovace učinila zařízení Rexair jedinečným a exkluzivním výrobkem. Společnost Rexair přišla s novým sloganem „Wet Dust Can’t Fly!™“ (Mokrý prach nelétá). Koncem třicátých let dvacátého století bylo už zařízení společnosti Rexair všeobecně považováno za něco víc než pouhý vysavač. Schopnost zařízení Rexair eliminovat vzduchem nesené částice a jiný prach v interiéru usnadnil život osobám trpícím alergiemi a sennou rýmou a brzy je profesionální zdravotníci uznali za průkopnický výrobek.

1941

V době vstupu Ameriky do 2. světové války se společnost Rexair značně rozrostla. V roce 1941 fúzovala společnost Rexair se společností Martin-Parry Corporation z Toleda, Ohio, což poskytlo společnosti Rexair přístup k větší výrobní kapacitě. Během války podporovaly společnosti Rexair a Martin-Parry válečné úsilí USA výrobou skříněk na radar, odpalovače raket a lodní přepážky a obložení. Když válka skončila, byla společnost Rexair dokonale připravena na prudký poválečný hospodářský rozvoj. Společnost byla již solidně zavedena a brzy se Rexair dostal do každodenního slovníku mnoha domácností.

1948

V roce 1948 začal odbyt vysavačů značky Rexair enormně růst. Částečně se o to zasloužil mladý prodejní agent z města Owensboro, Kentucky. J.V. Sanders – lépe známý pod jménem „Sandy“ – viděl předvedení zařízení Rexair a poté přišel do Detroitu ve státě Michigan s pevným odhodláním stát se „nejlepším prodejním agentem, jakého společnost kdy měla“. Tím se také stal, ale dosáhl více tak, že společnosti Rexair pomohl růst a prosperovat. „Sandy“ zosobňoval příležitost, kterou poskytovala společnost Rexair, a v roce 1953 se stal jedním z 5 regionálních manažerů v nově reorganizované národní distributorské organizaci společnosti Rexair.

1955

Rok 1955 sebou přinesl výrazně vylepšený vysavač Rexair. Měl štíhlý tvar a technologicky vyladěnou konstrukci s dvojnásobně silným motorem než jeho předchůdce, a vedení společnosti Rexair se rozhodlo překřtít ho na „Rainbow“. Růst společnosti Rexair byl enormní. Byl to výsledek skvělého výrobku, usilovné práce a plného nasazení dealerů a regionálních manažerů, jakož i oddanosti věci a vize vedení společnosti.

Vydání Rexevents z února 1959 oznámilo zprávy – „VELKÉ SNY SE PROMĚŇUJÍ VE SKUTEČNOST“ – Sanders a společníci kupují Rexair.” J.V. Sanders nyní plně kontroloval společnost Rexair a jeho první strategickou prioritou se stal úkol plně rozvinout „Příležitost Rainbow“. Distributoři zařízení Rainbow měli nyní možnost stát se nezávislými vlastníky obchodní firmy. Dealeři, manažeři a distributoři Rainbow mohli tak bezprostředněji dosáhnout svých osobních cílů a finančního bezpečí.

1969

V roce 1969 uvedla společnost Rexair do provozu svoji novou výrobní provozovnu o 100 000 čtverečních stopách ve mětě Cadillac ve státě Michigan. Výsledkem závazku pracovníků společnosti Rexair neustále výrobek vylepšovat byl další vývoj zařízení Rainbow a konstrukce celé řady technicky důmyslných doplňujících zařízení – mezi jinými nových přídatných zařízení, elektrického kartáče a AquaMate.

Nový model Rainbow D3 opustil továrnu v roce 1980. Představoval první zásadní změnu modelu za 20 let. S novým, dokonaleji řešeným motorem se model D3 stal prvním zařízením Rainbow schváleným pro „mokré vysávání“.

1986

Už v roce 1947 měla společnost Rexair pobočky v Kanadě, na Kubě a v Mexiku. Trvalo to však téměř 40 let, než se v osmdesátých letech minulého století mezinárodní odbyt zařízení Rainbow opravdu rozjel na plné obrátky. Společnost Rexair vyvinula mezinárodní odbytovou a distribuční síť a zařízení Rainbow bylo upraveno tak, aby splňovalo specifické požadavky zemí po celém světě. V roce 1986 oslavila společnost Rexair svoje zlaté výročí tím, že uvedla na trh nejnovější model Rainbow, totiž D4. Tento model byl výsledkem 5 let plánování, konstruování a testování, a J.V. Sanders o něm prohlásil, že se jedná o „nejlepší čisticí systém na této zeměkouli“.

2001

V roce 2001 se vedení společnosti Rexair ujal Paul Vidovich ve funkci prezidenta a generálního ředitele (CEO) a v roce 2002 pak ještě přibral funkci předsedy správní rady.

Paul zahájil svoji kariéru v obchodní činnosti v roce 1971. Postupně zaujímal stále vyšší funkce s četnými úspěchy v oblasti přímého prodeje. Jeho vynikající schopnost vést lidi a znalost celé společnosti dovedly společnosti Rexair na výjimečně vysokou úroveň úspěchů v prodeji na území USA a na mnoha zahraničních trzích.

2007

Rok 2007 přinesl nejnovější ztělesnění všech výhod výrobku Rainbow. Výsledkem intenzivního plánování, výzkumu a ohromných finančních zdrojů společnosti Rexair se stalo nové zařízení Rainbow, které poskytuje úroveň výkonu a čištění, která nemá sobě rovnou v oboru domácích čisticích zařízení. Dnes je společnost Rexair LLC silnější než kdy jindy. S nesmírně aktivní a rostoucí mezinárodní odbytovou sítí, špičkovým výrobním a technologickým střediskem a oddaným a pro věc zapáleným týmem vedení je společnost Rexair ve vynikající pozici pro budoucí úspěchy jak vlastní společnosti, tak i každého obchodníka a distributora v celosvětové rodině pracovníků Rainbow.